28 Haziran 2010 Pazartesi

Brezilya Perküsyon Atölyesi Temmuz Ayında Başlıyor


Kedi Müzik Atölyesi yaz için farklı atölye çalışmalarını hayata geçiriyor. 
Bu çalışmalardan ilki "Brezilya Perküsyon Atölyesi".

Atölye çalışması kapsamında Brezilya’ya özgü vurmalı çalgılarla tanışacak, bu ülkenin en popüler müzik türü olan samba’nın ritmik kalıplarını öğrenerek bu çalgılara uygulayacak ve birlikte “samba batucada” yapacağız. Her enstrümanın grup içindeki işlevi hakkında bilgilendikten ve temel kalıpları içselleştirdikten sonra, küçük çeşitlemeler ve doğaçlamalar, “break”ler ve çağrı-cevap teknikleri ile ortaya çıkan müziği daha renkli hale getireceğiz. Ayrıca, katılımcıların birden fazla enstrümanı denemesini teşvik ederek, zaman ve koşullar elverdiğince enstrümanları değişerek çalmayı hedefleyeceğiz.
Atölyeyi yönetecek olan eğitmenimiz Cem Topdemir, New York’un en seçkin  Brezilyalı müzisyenleriyle uzun yıllar gitarist ve perküsyoncu olarak çalışmış, Sambanditos ve Samba Novo gibi perküsyon gruplarının bir elemanı olarak New York City ve çevresinde sayısız konser ve festivale katılmıştır.
Atölye çalışması 6 hafta sürecek ve haftada 1 gün 2 saat olarak yapılacaktır. Gün ve saati, katılımcıların da önerileriyle kararlaştıracağız. Her sınıf için katılımcı sayısı 8 ile sınırlıdır; daha önceden davul/perküsyon çalmış olmak veya nota bilgisi gerekli değil ama kolaylaştırıcı olacaktır.
Atölye çalışmalarında çalacağımız enstrümanları biz sağlayacağız, ancak imkânı olanların bireysel çalışma ve öğrenilenleri tekrar için kendi enstümanlarını edinmelerini öneririz (özelikle de ganza, tamborim, agogo gibi küçük ve fazla pahalı olmayanları). Ve mümkünse derslere yanınızda bir kayıt cihazı getirmenizi tavsiye ediyoruz (müzik öğrenmek için kâğıt-kalemden daha gerekli!).


Ayrıntılı bilgi ve kayıt için:
0212 2505311 - 0539 7295039
info@kedimuzikatolyesi.com
www.kedimuzikatolyesi.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder